Характеристики будівельної бетонної суміші

Використання у будівництві бетону дозволяє швидко зводити не тільки житлові будинки, а й інфраструктурні об’єкти. Якість роботи та міцність споруд напряму залежать від характеристик бетонної суміші.

Стандартний склад

Щоб вигідно купити бетон у Києві, необхідно добре знати, як обрати якісний товар. Стандартний склад суміші – це пісок (річковий чи кар’єрний), цемент, вода та різні наповнювачі. Кількість цементу впливає на міцність споруди, також має значення приготування, процес заливки та розведення водою. Виробники додають і пластифікатори, які дещо змінюють властивості бетону.

Навантаження та твердість

Характеристики твердості можна визначити за літерою М та числом поряд (чим воно більше, тим віще показники). Це означає, що будівля витримає більше навантаження, що критично важливо для багатоповерхових будинків, мостів, споруд у сейсмонебезпечних регіонах тощо. За високі показники міцності доведеться заплатити, але ціна є справедливою, бо кількість цементу в такому бетоні більша. Для багатоповерхового будівництва потрібна суміш марки М400, а для каркасних споруд достатньою є М200.

На що впливають показники твердості

Характеристики міцності важливі й для ґрунтів, на яких відбувається будівництво. Якщо роботи проводяться на мішаних ґрунтах, що передбачає нерівномірність навантаження на споруду, то необхідна суміш, яка забезпечує максимальну твердість.

Для однорідних опор (скельних чи піщаних) достатньо марки М200. Вона гарантує безпечне будівництво, сталі конструкції. В основу вибору мають лягати інженерні розрахунки, вимоги техніки безпеки, а не вартість товару.

Стійкість до вологи та низьких температур

У маркуванні бетонної суміші літера W позначає здатність застиглого бетону пропускати вологу. Індекс вимірюється від одного до дванадцяти (чим більша цифра, тим вищі характеристики вологостійкості). Дізнатися про кількість циклів заморожування та відтавання дозволяє характеристика морозостійкості (позначається літерою F).

На підсумкову якість бетонної суміші впливають і додаткові чинники:

  • техніка приготування та термін (умови) зберігання;
  • розведення водою (додаткова процедура з метою збільшення пластичності категорично не рекомендована);
  • спосіб та умови заливання у форми.

Щоб отримати якісний результат, що буде відповідати стандартам будівництва, необхідно враховувати усі аспекти.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.