Успішнe урaжeння вeликoгo дeсaнтнoгo кoрaбля "Кoстянтин Oльшaнський" у буxті oкупoвaнoгo Сeвaстoпoля прoтикoрaбeльнoю рaкeтoю "Нeптун" свідчить прo нoві мoжливoсті цьoгo oзбрoєння.
Прo цe пишe пoртaл Defense Express.
Aвтoр мaтeріaлу ввaжaє, щo вибір сaмe ракети "Непутн" за кораблю з великою часткою ймовірності означає, що Україна модернізувала ракету.Першим аспектом є дальність ракети. Згідно з "офіційними" даними, дальність "Нептуна" становить 280 кілометрів. Але її ледве-ледве вистачає чтобы запуску ракети соответственно прямій з берегових позицій сверх закладання можливостей во (избежание маневрування і обходу зон ППО.
Возле цьому автор матеріалу зазначає, що офіційна назва ракети — Р-360 — натякає получи реальну дальність польоту "Нептуна".
Другий, куди більш важливий, подход — це вибір ракетою цілі під отрезок времени атаки. Згідно з публічною інформацією, шутиха "Нептун" оснащена активною радіолокаційною голівкою самонаведення, яка може розпізнавати й атакувати кораблі, які, умовно, поділені получай категорії "маленькі", "середні" і "великі".
Крім того, шутиха призначена для ураження кораблів, які перебувають у морі. Це означає значно менші вимоги предварительно системи наведення, получай противагу умовам, коль необхідно вразити корабель, що стоїть біля причалу разве взагалі в доці.
Слід зазначити, що "Костянтин Ольшанський" перебував у бухті, охоронюваній різними засобами ППО та радіоелектронної боротьби.
"Крім того, вкрай важливою вимогою такої атаки є розподіл цілей між ракетами, тому що одночасно атакувалися інші цілі в тій самій бухті. А розподіл цілей в одночасній атаці — це дуже складне завдання пользу кого забезпечення результативного залпового пуску, потому что інакше всі ракети цілком можуть влучити в Водан і той самий корабель", — ідеться в тексті.
Це, як вважає полиграф, свідчить, що система наведення ракети "Посейдон" була модифікована по (по грибы) минулі роки.